VICTÒRIA AL CAMP DEL SANTES CREUS

 

Equips:  Santes creus 2 – C.F. Montblanc 3

Jugadors Convocats: Brandom, Moha, Ian, Sergi, Èric, Issouf, Gerard, Álex, Joel, Thierno, Isma, Isaac, Aaron, Yasser i Yacine

 

Entrenador i Delegat: Héctor González Márquez

                                   Arnau Domínguez Garcia

 

 

Descripció del partit:

 

El passat dimecres l’equip infantil es va desplaçar al camp del Santes Creus per disputar un partit ajornat. Els montblanquins es desplaçaven amb ganes de realitzar un bon partit i poder endur-se els tres punts cap a casa.

 

Va començar el partit i el Montblanc va agafar el domini i possessió de la pilota, deixant tancat al rival al seu camp i sense que pogués agafar la pilota. Les ocasions anaven arribant però sense sort de cara a porteria. En una jugada on els montblanquins anaven sortint des de darrere jugant, una pèrdua la va aprofitar el davanter i va establir l’1-0. Però això va fer que el Montblanc reaccionés i l’equip va pressionar la sortida de l’equip local, on aquests no podien treure la pilota. Amb aquest ritme i pressió que va exercir el nostre equip, van arribar els gols. El primer d’Ian després d’una gran passada a banda, on aquest va controlar i va definir a porteria col·locant l’empat 1-1. El segon en una jugada treballada des de darrere, on la pilota va acabar als peus de Joel que amb un potent xut establia l’1-2. I Ja als instants finals de la part, una falta ajustada a la banda, va ser xutada i col·locada per Yasser i va establir l’1-3.

 

La segona part s’esperava amb un equip local molt intens, ja que es trobaven per sota al marcador. I així va ser, ja que van sortir a retallar distàncies des del primer minut. Però al camp es van trobar amb un Montblanc molt sòlid i ordenat, que evitaven les ocasions de gol mitjançant una intensitat molt elevada defensivament. Els minuts passaven i els locals van poder marcar el 2-3 en un xut dins l’àrea després de rebots. Pocs minuts més tard, Yacine va controlar una pilota a la frontal de l’àrea i el xut va tocar al travesser, on va semblar que va entrar dins la porteria quan va tocar el terra, però l’àrbitre no va xiular gol. Van passar els minuts i el resultat va finalitzar en 2-3 a favor dels montblanquins.

 

Partit molt treballat de tot l’equip, on han demostrat un treball d’intensitat, ritme i treball molt elevat. Destacar la gran tasca defensiva de tot l’equip, ja que han estat molt actius tot el partit, contribuint a aconseguir la victòria, juntament amb una gran pressió a la primera part que ha deixat a l’equip local sense opcions a treure la pilota. Ara a preparar el partit del dissabte a casa, on l’equip rebrà al Salou Costa Daurada. Moltes felicitats nois!!!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *