CONTINUEM AIXÍ ALEVÍ

CRÒNICA DE L’EQUIP ALEVÍ ‘C’

 Hora i Data: 11:45h de 28/10/2017

Equips: U.E. Montblanc vs La Floresta C.D.

Camp: Municipal de Montblanc

Jugadors Convocats:

Aleix R., Genís, Joan, Carles, Biel, Aleix B., Nil, Marcel, Edu, Elna i Leo

Entrenador/s i Delegat:

Manel, Jose

 Descripció del partit:

 Aquest dissabte a l’Aleví ‘C’ li tocava defensar els tres punts a casa contra la Floresta C.D. L’equip va sortir amb ganes de fer un bon partit i encara més de practicar un bon futbol i això es va veure reflectit al minut 4 quan Carles feia pujar el 1 a 0 al marcador i més encara quan Leo al minut següent feia el 2 a 0. El partit va seguir aquesta dinàmica i al segon quart el marcador pujava fins al 5 a 0, els autors dels gols Carles iJoan en dos ocasions. Al tercer quart l’Aleví continuava desplegant un molt bon joc i els gols continuaven pujant al marcador. Aleix Blavi i Edu deixaven el marcador en un favorable 7 a 0. A l’últim quart l’equip continuava fidel al seu joc i els gols anàven pujant al marcador. Aquesta vegada Leo i Aleix Blavi feien pujar el 9 a 0 al marcador. A partir d’aquí el nostre equip ja es veia guanyador i es va confiar. La Floresta va aprofitar per a fer fins a 4 gols en 10 minuts i establir el 9 a 4 al marcador final. Resultat enganyós ja que el partit va ser dominat pel nostre Aleví en tot moment però, suficient per veure que un partit de futbol no està guanyat fins que l’àrbitre pita el final del partit. Continuem així Aleví que anem pel bon camí!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *