DERROTA A CASA CONTRA ELS LÍDERS

Hora i Data: 12:00h de 18/11/2017

Equips: U.E. Montblanc Vs La Riera

Camp: Municipal de Montblanc

Jugadors Convocats:

Aleix R., Genís, Joan, Carles, Biel, Aleix B., Nil, Marcel, Edu i Leo

Entrenador/s i Delegat:

Manel, Jose

 Descripció del partit:

 Aquest dissabte l’Aleví »Blavismec» rebia la visita del lider, La Riera. Un equip que fins al moment havia guanyat tots els seus partits per golejada. El partit va començar amb un clar domini per part de l’equip visitant. Davant aquesta diferència els jugadors del Montblanc van anar a fer el seu partit, posicionant-se molt bé damunt el terreny de joc i esperar la seva ocasió per poder atacar amb perill a la porteria rival. La mala fortuna va tornar a aparèixer de nou al nostre equip que es van fer el primer gol en pròpia porteria degut a una jugada desafortunada. El partit va continuar amb la mateixa tònica i al final dels primer quart el resultat era de 0-2 a favor de l’equip visitant. El nostre equip continuava fent el seu partit, basculant molt bé i tancant els espais a l’equip rival cosa que va fer que a la mitja part el resultat només fos de 0-4. A la represa tot continuava igual i el nostre aleví va començar a crear alguna jugada de perill. Continuaven ben posicionats però, quan prenien la pilota a l’equip rival intentaven realitzar alguna jugada ben elaborada, intentaven fer el futbol al que ens tenen acostumats tot i que l’equip rival ens ho posava molt difícil. Al final del tercer quart el resultat era de 0-7. A l’últim quart i quan només quedaven deu minuts els nostres jugadors van baixar els braços i la Riera va començar a fer un gol darrera l’altre fins arribar a un marcador final de 0-12. En general cal destacar l’actitud de tot l’equip Aleví que tot i saber que rebien a l’equip més fort de la lliga li van posar les coses difícils en alguns moments del partit. Us felicito nois amb aquestes ganes i aquesta actitud segur que arribaran uns resultats millors!

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *